Na wakacje do Chorwacji – jako idealny rejs jachtem

Chorwacja – piękny i słoneczny kraj z cudownymi zabytkami, wspaniałymi krajobrazami oraz bardzo gościnnymi i otwartymi mieszkańcami to doskonały kierunek na wakacje dla każdego.

Czarter jachtów Chorwacja – piękne mariny i bujna roślinność

Chorwacja to doskonały kierunek na niezapomniany urlop. Ten cudowny kraj nie tylko zachwyca lazurową wodą, genialnymi widokami oraz pyszną kuchnia śródziemnomorską, ale przede wszystkim jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników żeglarstwa.

Przepiękne mariny rozłożone wzdłuż wybrzeża zapraszają, aby nie tylko zatrzymać się w porcie na kilka godzin i zwiedzić okolice, ale by lepiej poznać niezwykłą kulturę i wspaniałych mieszkańców. Ponadto wypoczynek na łodzi doskonale relaksuje i uwalnia umysł od stresów dnia codziennego – aktywny wypoczynek na jachcie to doskonały pomysł na spędzenie urlopu wśród najbliższych osób.

Czarter jachtu Chorwacja – niezapomniane chwile w raju

Każdy, kto wybiera się na wakacje do Chorwacji powinien wcześniej zarezerwować łódź przez internet. Wpisując w google frazę „rejsy turystyczne” gdzie można odnaleźć odpowiednią jacht na wspaniały rejs wypoczynkowy, a następnie po wybraniu konkretnych dat dokonać rezerwacji jachtu. Najlepiej jest wybierać takie miesiące, kiedy nie ma jeszcze zbyt wielu turystów, natomiast pogoda jest już odpowiednia. Doskonałą propozycją będzie maj, czerwiec oraz wrzesień, kiedy temperatura nie jest tak upalna i mariny nie są zbyt mocno zatłoczone. Koszty portowe są wówczas zdecydowanie niższe i nie problemu z cumowaniem.

Czarter Chorwacja – dla wszystkich żeglarzy pragnących niezapomnianych wrażeń!

Coraz popularniejszym kierunkiem dla miłośników żeglarstwa od kilku lat jest właśnie Chorwacja. To niezwykłe i przepiękne państwo może pochwalić się nie tylko fantastycznymi widokami, cudownymi zabytkami i pyszną kuchnią śródziemnomorską, ale również znaczną ilością dobrze rozwiniętych portów.

Czarter jachtów Chorwacja – doskonałe miejsce dla każdego żeglarza

Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, wspaniałych,  kamienistych plaż i zjawiskowej roślinności największym atutem Chorwacji jest krystaliczna woda Adriatyku. Ponadto kraj ten może pochwalić się bardzo urozmaiconą linią brzegową oraz całkiem pokaźną liczbą portów. Na Półwyspie Istria – Pula i Rovinj, kilkanaście marin w Środkowej Dalmacji oraz Dubrovnik na południu kraju. Jest więc w czym wybierać i gdzie zawijać.

Czarter jachtu Chorwacja – niezapomniane wrażenia na długie lata

W dobie wszechobecnego internetu wynajęcie łodzi nie stanowi dużego problemu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „czarter jachtu Chorwacja„, wybrać odpowiednie daty i dokonać rezerwacji jachtu. Wówczas przez cały okres urlopu można cieszyć się niezapomnianymi widokami, próbować specjałów chorwackiej kuchni, zwiedzać zabytki, wylegiwać się na plaży i podziwiać zjawiskowe zachody słońca z pokładu jachtu. Aby ominąć sezonowy szczyt najlepiej jest wybierać miesiące takie jak maj, czerwiec lub wrzesień, kiedy liczba turystów nie jest już tak duża, nie ma problemów z cumowaniem w marinie oraz opłaty portowe nie są aż tak wysokie. Dni nie są już tak upalne natomiast temperatura wody waha się w granicach 21-23 stopni Celsjusza.