Zwiedzaj Pragę wzdłuż i wszerz, a nocuj w tanim hostelu

Czechy, jako jedno z najbliższych nam państw, od dawna stanowią ważny punkt na mapie turystycznej, który należy zwiedzić choć raz. Najczęściej udajemy się w czeskie góry lub odwiedzamy ważniejsze miasta przygraniczne, jednak to serce i stolica Czech interesują turystów najbardziej.

Dojazd do Pragi z Polski nie stanowi obecnie żadnego problemu zarówno własnym samochodem, jak i za sprawą kolei, busa czy samolotu. Bezpośrednie połączenia są już standardem i możemy wykonać je z wielu większych polskich miast. Zwiedzania stolicy nie da się zamknąć w jednym dniu, więc dobrze jest zorganizować sobie jeden lub więcej noclegów.

Rejsy turystyczne po pradze

Do dyspozycji mamy hotele i pensjonaty, w których cena noclegu zaczyna się od około 20 euro, ale łatwo znaleźć też tańsze rozwiązanie – jeśli chodzi o nocleg dysponuje bardzo dużą bazą tańszych noclegów, których cena to już okolica 300 koron czeskich, a więc 40zł za noc dla jednej osoby. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, którym zależy wyłącznie na bezpiecznym spędzeniu nocy pod dachem, a resztę dnia poświęcają zwiedzaniu okolicznych atrakcji i starego miasta, które pełne jest pięknych kościołów, pomników i zabytków.

Obsługa większości punktów noclegowych mówi i rozumie po polsku, a dodatkowo możemy bez przeszkód skorzystać z internetowych platform rezerwacyjnych, w których znajdziemy również tanie hostele. To bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla aktywnych turystów.